Valitse ao-oppilaitos

Oppisopimuskoulutuksessa tutkinnon suorittaneet

roses-pikkukuva.jpg 

Tällä sivulla ovat nähtävissä oppisopimuskoulutuksensa 1.4.2017–22.12.2017 päättäneiden opiskelijoiden nimet. Onnittelut kaikille valmistuneille!

Kaija Haapasaari, oppisopimusjohtaja

Ajoneuvoasentaja

Kolu Riku, Jyväskylä
Valtonen Veli, Jyväskylä
Vepsäläinen Jaakko, Joutsa

Autoalan työnjohdon erikoisammattitutkinto

Tuhkanen Markus, Siilinjärvi

Autonkuljettaja

Järvinen Timo, Jyväskylä

Datanomi

Saarinen Joonas, Jyväskylä

Digitaalipainajan ammattitutkinto

Tiihonen Markku, Jyväskylä
Ässämäki Jarkko, Jyväskylä

Eläintenhoitajan ammattitutkinto

Rantanen Carita, Mänttä-Vilppula
Tervonen Jonna, Jyväskylä

Faktorin erikoisammattitutkinto

Jämsen Pasi, Jyväskylä

ICT-asentaja

Alanko Joni, Kuhmoinen
Ylönen Janne, Jyväskylä

Ilmanvaihtoasentaja

Nikander Teemu, Jyväskylä

Isännöinnin ammattitutkinto

Hyytiä Ritva, Muurame

Johtamisen erikoisammattitutkinto

Asp Jaana, Uurainen
Eränen Kati, Laukaa
Hamo Mirjam, Jyväskylä
Hirvanen Juha-Matti, Jyväskylä
Hyttinen Hilkka, Tampere
Koskelo Tuija, Muurame
Laitinen Petri, Muurame
Lindroos Tiina, Jyväskylä
Muotka Petteri, Jyväskylä
Peränen Nina, Jyväskylä
Visakorpi Marika, Jyväskylä

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto

Istolainen Sanna, Jyväskylä
Toiviainen Riikka, Jyväskylä

Kehitysvamma-alan ammattitutkinto

Muhonen Mira, Jyväskylä
Pietinen-Kouri Tuija, Muurame

Kiinteistönhoitaja

Lehtonen Markus, Keuruu
Mononen Kaisu, Petäjävesi
Patinen Vesa, Muurame
Ronkainen Joonas, Jyväskylä
Salomaa Jarkko, Keuruu
Survo Antti, Petäjävesi

Kiinteistöpalvelujen ammattitutkinto

Närvä Jussi, Keuruu
Tervonen Jorma, Toivakka

Kokki

Haverinen Meiju, Jyväskylä
Malmberg Virpi, Jyväskylä
Vanhanen Jenni, Keuruu

Kotitalouskoneasentajan ammattitutkinto

Pasanen Kai-Petteri, Jyväskylä

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto

Itkonen Aki-Matti, Jyväskylä
Mäkäräinen Katri, Jyväskylä
Roponen Taina, Jämsä

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen erikoisammattitutkinto

Kokkinen Virpi, Jyväskylä
Salonen Tuija, Jyväskylä

Kunnossapidon ammattitutkinto

Puura Otto, Laukaa

Laborantti

Ahonen Tanja, Jyväskylä

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Hintikka Sanna, Äänekoski

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto

Kettunen Ossi, Jyväskylä

Lastenohjaaja

Kotilainen Peter, Jyväskylä

Leipuri-kondiittori

Hangasjärvi Janne, Jämsä
Karstila Kaisa, Jämsä
Kähönen Aaro, Petäjävesi
Lindgren Maiju, Jämsä
Pitkänen Sonja, Jämsä
Waris Susanna, Jämsä

Liikenneopettajan erikoisammattitutkinto

Ahonen Miia-Mari, Laukaa

Liikunnan ammattitutkinto

Hamkar Miia, Äänekoski
Heimonen Henna, Siilinjärvi
Hopeakoski Riikka, Jyväskylä
Kivikäs Tarja, Jyväskylä
Lipponen Mette, Jyväskylä
Majanmaa Pirita, Jyväskylä
Mikkonen Samu, Jyväskylä
Moisio Elina, Muurame
Myllylä Eemil, Jyväskylä
Myllymäki Minna, Jyväskylä
Mäkelä Minna, Toivakka
Parhiala Jaana, Jyväskylä
Pekkarinen Miisa, Jyväskylä
Salonen Arto, Jyväskylä
Sihvonen Tanja, Jyväskylä
Ylönen Riikka, Muurame

Liikuntaneuvoja

Neste Satu, Jyväskylä
Neuvonen Antti, Muurame
Nieminen Ida, Jyväskylä
Salminen Miika, Jyväskylä
Vanhala Anna, Jyväskylä
Yari Jahad, Jyväskylä

Linja-autonkuljettaja

Kuukkanen Joona, Konnevesi

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Ahonen Minna, Laukaa
Eronen Tiia-Mari, Jyväskylä
Heinström Soile, Toivakka
Holm Valtteri, Jyväskylä
Hämäläinen Anne, Jyväskylä
Jussila Marko, Jyväskylä
Kauppinen Eero, Jyväskylä
Leskinen Eija, Jyväskylä
Liimatainen Sari, Äänekoski
Mäntylä Dini, Keuruu
Pölkki Mirja, Toivakka
Rantanen Saara, Toivakka
Saarikoski Juho, Jyväskylä
Suuronen Merja, Laukaa

Lähihoitaja

Björn Liisa, Keuruu
Hietala Marko, Mänttä-Vilppula
Hietanen Heidi, Hankasalmi
Jokikallas Juuli, Jyväskylä
Kaski Jonna, Jyväskylä
Kylmäluoma Paula, Jyväskylä
Lampinen Hanna-Mari, Jyväskylä
Mehtonen Pauli, Keuruu
Mäkelä Laura, Laukaa
Pitkänen Tuija, Jämsä
Pynnönen Nina, Jyväskylä
Sahlman Hanni, Toivakka
Savoila-Peuranen Elina, Jyväskylä
Tervonen Juha, Jyväskylä
Uura Tuula, Jyväskylä

Lääketeknikko

Rastas Ari, Jyväskylä
Tulla Hannele, Konnevesi

Maalari

Svart Maaret, Jyväskylä
Tolamo Toby, Jyväskylä

Merkonomi

Aittokallio Tuija, Jyväskylä
Häkkinen Riina, Suonenjoki
Jokinen Leena, Jyväskylä
Kaarlampi Emmi, Jyväskylä
Kangas Anton, Laukaa
Koskinen Paavo, Jyväskylä
Lakinnoro Sanna, Jyväskylä
Lyra Susanna, Jyväskylä
Mattila Kristian, Jämsä
Mehtonen Tuija, Keuruu
Mennala Heidi, Muurame
Moisio Seita, Jyväskylä
Mujunen Jenni, Laukaa
Penttinen Pasi, Jyväskylä
Saarinen Taina, Jyväskylä
Tuuri Vilma-Stina, Jyväskylä
Varjamo Susanna, Kuopio
Vehkakoski Anu, Jyväskylä
Vilhuniemi Tarja, Jyväskylä
Vänskä Tiia, Jyväskylä

Metsuri-metsäpalveluiden tuottaja

Halla-aho Janne, Jyväskylä
Hiekkataipale Jarno, Jyväskylä
Kojola Kaj, Jyväskylä
Kuorikoski Toivo, Jyväskylä
Laakso Ville, Jyväskylä
Lindqvist Jarkko, Jyväskylä
Salonen Tomi, Jyväskylä


 


 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto

Pihlajamaa Erika, Multia Vastamäki Pasi, Jyväskylä 

Myynnin ammattitutkinto

Borgwardt Miia, Jyväskylä
Heikkilä Niina, Jyväskylä
Hytönen Mari-Emma, Kivijärvi
Kröger Semi, Jyväskylä
Lampinen Terhi, Kuhmoinen
Lindberg Anna, Jyväskylä
Mehto Marke, Jyväskylä
Penttinen Markus, Jyväskylä
Raittila Laura, Jyväskylä
Rimmi Taru, Uurainen
Saarinen Jenni, Jyväskylä
Seppälä Hanna, Jyväskylä
Vänttinen Pirjo, Jyväskylä

Nuohoojan ammattitutkinto

Korpela Lauri, Jyväskylä

Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja

Kyrö Jere, Jyväskylä
Saramäki Kirsi, Orivesi

Pienkonekorjaaja

Hytönen Juhani, Jyväskylä
Riuttamäki Johann, Jyväskylä

Prosessinhoitaja

Hiltunen Toni, Jyväskylä
Murtonen Olli-Pekka, Laukaa

Psykiatrisen hoidon erikoisammattitutkinto

Nieminen Kirsi, Jyväskylä

Puhevammaisten tulkin erikoisammattitutkinto

Valli Tuula, Laukaa

Putkiasentaja

Rantanen Hannu, Jyväskylä

Puualan ammattitutkinto

Maunula Miikka, Janakkala

Puuseppä

Henttinen Jonne, Jyväskylä
Hirvonen Harri, Jyväskylä
Kekki Anni, Saarijärvi
Rautio Jari, Jyväskylä

Päihdetyön ammattitutkinto

Rautasaari Vesa, Saarijärvi 

Sihteerin ammattitutkinto

Tihilä Kaisa, Jämsä

Siivousteknikon erikoisammattitutkinto

Minkkinen Milla, Jyväskylä
Tenhovuori Niina, Jyväskylä

Siivoustyönohjaajan erikoisammattitutkinto

Mattila Paula, Jyväskylä
Nieminen Sara-Maria, Jämsä
Tanskanen Essi, Jyväskylä
Tyrväinen Susanna, Laukaa
Vartia Teija, Petäjävesi

Suntion ammattitutkinto

Rahikainen Ritva, Laukaa
Rossi Heli, Jyväskylä

Suurtalouskokin ammattitutkinto

Ekonen Anne, Jämsä
Friman Kirsi, Jyväskylä
Nöjd Carita, Uurainen
Porras Sari, Muurame
Saarinen Merja, Jämsä
Sohrabi Afsana, Jyväskylä
Tammela Päivi, Mänttä-Vilppula
Tihvonen Piia, Jyväskylä
Toivola Maria, Keuruu
Vuorenmaa Sari, Uurainen

Talonrakentaja

Lindén Juuso, Jämsä
Ntwari Rafiki, Jyväskylä
Valtonen Juuso, Jyväskylä

Taloushallinnon ammattitutkinto

Aroluoma Tiina, Jyväskylä
Forssell Laura, Muurame
Hänninen Elena, Jyväskylä
Kaurila Camilla, Jyväskylä
Kuurne Marja, Joutsa
Parviainen Niina, Jyväskylä
Rautio Eija, Jyväskylä
Ruuhimäki Henrietta, Tampere
Röman Sari, Jämsä
Sojonen Marko, Jyväskylä
Vihanto Marika, Jyväskylä
Välikangas Jenni, Jyväskylä

Tekniikan erikoisammattitutkinto

Kotiniemi Ville, Laukaa

Tekstiilialan ammattitutkinto

Heinonen Pirjo, Jämsä

Toimitilahuoltaja

Ho Thi Bich Hong, Jyväskylä
Huseen Luul Ali, Jyväskylä
Koskinen Leena, Jyväskylä
Raappana Kati, Jyväskylä
Salonen Jutta, Laukaa
Sekki Harry, Jyväskylä
Viitanen Miika, Muurame
Virtakainen Leila, Jyväskylä

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto

Ahonen Helinä, Jyväskylä
Forssell Minna, Jämsä
Hakalahti Jussi, Jyväskylä
Halonen Anu, Jyväskylä
Himanen Päivi, Jämsä
Häkkinen Katja, Jämsä
Häyrynen Sari, Jämsä
Istolainen Atte, Jyväskylä
Jylänki Sanna, Jyväskylä
Järvinen Anne-Marie, Jämsä
Kallberg Petri, Laukaa
Kinnunen Virpi, Jämsä
Lampinen Eeva, Jämsä
Lehtinen Anitta, Jämsä
Moilanen Kirsi-Marjo, Varkaus
Nieminen Tarja, Jyväskylä
Oikari Mari, Jyväskylä
Ovaskainen Timo, Jyväskylä
Pekkarinen Jari, Kuopio
Pohjolainen Heli, Jämsä
Rahkonen Hannele, Jämsä
Rönkkö Sanna, Jämsä
Saarinen Vesa-Matti, Jyväskylä
Saastamoinen Virpi, Jyväskylä
Tapani Paula, Jyväskylä
Tikkakoski Tiina, Muurame
Tuimala Satu, Jyväskylä
Viander Riikka, Jyväskylä
Viheräkoski Sari, Saarijärvi
Virtanen Kirsi, Jämsä
Virtanen Merja, Jämsä

Turvallisuusvalvoja

Lotvonen Maiju, Jyväskylä
Puukko Sami, Jyväskylä

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto

Väisänen Pekka, Muurame
Väisänen Sami, Muurame

Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto

Hiekkala Kirsi, Jyväskylä
Kolari Kalle, Jyväskylä

Valmentajan ammattitutkinto

Heiskanen Mikko, Jyväskylä 

Vanhustyön erikoisammattitutkinto

Ikäheimonen Maarit, Jyväskylä
Vilpponen Sari, Jyväskylä

Varastonhoitaja

Holmstedt Hannu, Jyväskylä

Viestinvälitys- ja logistiikkapalvelujen erikoisammattitutkinto

Lehtonen Henna-Riitta, Jyväskylä

Visuaalinen markkinoija

Ahola Ritva, Jämsä
Kantola Emma, Jyväskylä
Tarvainen Emmi, Jyväskylä

Ympäristönhoitaja

Ritoranta Aaro-Santeri, Jyväskylä

Yrittäjän ammattitutkinto

Aho Sanna, Jyväskylä
Brandt Teemu, Laukaa
Ekman Tommi, Jyväskylä
Haapala Johanna, Jyväskylä
Hämäläinen Jukka, Jyväskylä
Jämsen Markus, Jyväskylä
Kuupponen Taavi, Jyväskylä
Kuvaja Aki, Jyväskylä
Lahnalampi Suvi-Tuulia, Jyväskylä
Lahtinen Jaakko, Jyväskylä
Lampinen Susanna, Jyväskylä
Latva-Karjanmaa Marko, Jyväskylä
Luoma Kalle, Jyväskylä
Masolov Maxim, Jyväskylä
Mikhailova Julia, Jyväskylä
Myllyaho Jani, Jyväskylä
Mäenpää Marco, Jyväskylä
Mäkinen Sami, Jyväskylä
Niemi Riikka, Jyväskylä
Peltomaa Tanja, Pori
Poutiainen Tatu, Jyväskylä
Rantanen Miia, Keuruu
Rastas Petri, Jyväskylä
Rintamäki Tiina, Jyväskylä
Salmijärvi Katja, Jyväskylä
Suonpää Eerik, Jyväskylä
Tatti Tommi, Jyväskylä
Vesiaho Pirjo, Muurame
Vilkkilä Taina, Jyväskylä
Widgren Seppo, Jyväskylä 

Yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto

Jukarainen Janne, Jyväskylä
Korhonen Pasi, Jyväskylä
Määttä Essi, Laukaa
Niemi Seppo, Saarijärvi
Ovaskainen Harri, Jyväskylä

Yritysneuvojan erikoisammattitutkinto

Salmijärvi Minna, Jyväskylä
Vähäkömi Sanna, Jyväskylä

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valmistuneet 2017 Tulosta sivu