Valitse ao-oppilaitos

Oppisopimuskoulutuksessa tutkinnon suorittaneet

roses-pikkukuva.jpg 

Tällä sivulla ovat nähtävissä oppisopimuskoulutuksensa 1.4.2015 - 31.3.2016 päättäneiden opiskelijoiden nimet. Onnittelut kaikille valmistuneille!

Kaija Haapasaari, oppisopimusjohtaja

Ajoneuvoasentaja

Kuivala Joni, Jyväskylä
Pietikäinen Simo, Jyväskylä
Salonen Joni, Jyväskylä

Autonkuljettaja

El Aaji Ahmed, Jyväskylä

Hevostenhoitaja

Viljamaa Meeri, Nivala

ICT-asentaja

Rossi Ari, Laukaa

Ilmanvaihtoasentaja

Kilponen Henri, Laukaa

Kiinteistönhoitaja

Närvä Jussi, Keuruu
Tervonen Jorma, Toivakka
Turunen Riku, Keuruu

Kokki

Kimari Roosa, Jyväskylä
Strandén Jani, Jyväskylä

Leipuri-kondiittori

Haukilahti Markus, Jämsä
Leivo Petra, Jämsä
Sillman Jouni, Jämsä
Suokas Natalie, Jämsä 

Liikuntaneuvoja

Kinnunen Verneri, Jyväskylä
Stenroos Vesa, Jyväskylä

Lähihoitaja

Hyvärinen Saija, Jyväskylä
Jaatinen Saara, Jyväskylä
Luomajoki Satu, Jyväskylä
Löfqvist Pauliina, Jämsä
Mäkinen Tuula, Laukaa
Nieminen Jussi, Jyväskylä
Nurminiemi Milla, Multia
Ojala Mirja, Laukaa
Turma Saara, Jämsä
Tuunanen Vaula, Jyväskylä

Maarakennuskoneenkuljettaja

Valkeisenmäki Jukka-Pekka, Petäjävesi

Media-assistentti

Saarela Sami, Jyväskylä

Merkonomi

Hakkarainen Henri, Laukaa
Hamo Tamar, Jyväskylä
Helle Tiina, Jyväskylä
Janhonen Kirsi, Petäjävesi
Kauhanen Heidi, Jyväskylä
Kinnunen Laura, Jyväskylä
Kuivalainen Sari, Jyväskylä
Könönen Niklas, Jyväskylä
Lahnajärvi Paula, Jämsä
Rossi Mirka, Laukaa
Silvan Tiia, Jämsä
Tamminen Sofia, Joutsa
Tikka Heidi-Susanna, Jyväskylä
Vainio Jaana, Jyväskylä
Viitanen Jussi, Jyväskylä

Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja

Autio Jani, Jyväskylä
Cisman Abdi, Tampere
Kraft Elisa, Jyväskylä
Viinikainen Heikki, Jyväskylä

Parturi-Kampaaja

Aho Karita, Jyväskylä
Lamberg Tiia, Jyväskylä
Manninen Inka, Jyväskylä
Tahvanainen Satu, Jyväskylä

Prosessinhoitaja

Pynnönen Erika, Jämsä

Putkiasentaja

Jarva Heikki, Jyväskylä
Pylväläinen Mika, Jyväskylä
Sirviö Tuomas, Laukaa

Sähköasentaja 

Hiiliaho Juhana, Jyväskylä

Talonrakentaja

Karjalainen Perttu, Jyväskylä
Mäkinen Elmo, Jyväskylä

Tarjoilija

Niemelä Annika, Keuruu

Digitaalipainajan ammattitutkinto

Paappanen Hanna, Jyväskylä

Elintarviketeollisuuden ammattitutkinto

Kaipiainen Saara, Keuruu
Kivistö Jenni, Keuruu
Ojamägi Hele, Keuruu
Välinoro Jarno, Mänttä-Vilppula

Eläintenhoitajan ammattitutkinto

Joska Rosa, Laukaa

Hierojan ammattitutkinto

Korhonen Janne, Laukaa

Isännöinnin ammattitutkinto

Kinnunen Antti, Laukaa

Kehitysvamma-alan ammattitutkinto

Töyry Sonja, Jämsä

Kiinteistöpalvelujen ammattitutkinto

Hakala Esa, Jyväskylä
Hannu Aarre, Jyväskylä
Hautakoski Mika, Jyväskylä
Huvila Mika, Laukaa
Kupari Matti, Jyväskylä
Martikainen Vesa, Jyväskylä
Salonen Janne, Jyväskylä
Väätäinen Juha-Matti, Jämsä

Kiinteistövälitysalan ammattitutkinto

Huolman Piia, Jyväskylä

Kondiittorin ammattitutkinto

Iltola Jaakko, Jyväskylä
Pulkkinen Kirsi, Jyväskylä

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto

Hyvönen Sari, Jyväskylä

Käsityöntekijän ammattitutkinto

Suoja Minttu, Petäjävesi

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Heikkinen Eija, Hankasalmi
Jalonen Katja, Hankasalmi
Koskinen Elisa, Jämsä
Lähteenmäki Anna-Kaisa, Jyväskylä
Merenheimo Maiju, Jyväskylä
Mustaniemi Mira, Jämsä
Nieminen Sara-Maria, Jämsä
Ristiharju Anniina, Äänekoski
Salminen Anita, Laukaa
Sorri Ari, Jyväskylä

Leipomoteollisuuden ammattitutkinto

Kaya Veli, Jämsä

Leipurin ammattitutkinto

Palomäki Heidi, Muurame
Rintamäki Marjo, Jyväskylä

Levyalan ammattitutkinto

Aspholm Ari, Jyväskylä
Hakulinen Benjamin, Jyväskylä
Häjänen Suvi, Jyväskylä
Lehto Jarno, Jyväskylä
Paatola Niko, Jyväskylä
Pitkäniemi Juho, Jämsä

Lihajalostajan ammattitutkinto

Holm Jani, Jyväskylä

Liikunnan ammattitutkinto

Peura Anne-Marie, Äänekoski
Rainio Jaana, Jyväskylä
Tiitinen Roosa, Äänekoski

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto

Ravantti Elina, Jyväskylä

Mittaajan ja kalibroijan ammattitutkinto

Puusaari Mika, Jyväskylä

 

 

 

 

 

 

 

 

Myynnin ammattitutkinto

Aitto-oja Liisa, Jyväskylä
Andersson Kira, Jyväskylä
Koivula Katja, Keuruu
Långström Leif, Jyväskylä
Pukema Susa, Jyväskylä
Puttonen Jarno, Jyväskylä
Solonen Janita, Jyväskylä
Syvänen Juuso-Matias, Jyväskylä
Viinikka Markus, Keuruu
Viitala Kati, Jyväskylä

Perhepäivähoitajan ammattitutkinto

Kaunisto Hanne, Muurame
Laitinen Päivi, Laukaa
Tuomi Satu, Muurame

Päihdetyön ammattitutkinto

Lahtinen Satu, Jyväskylä
Oijennus Janne, Jyväskylä
Palmi Anne, Jyväskylä
Tynkkynen Linda, Jyväskylä

Rakennuspeltisepän ammattitutkinto

Jäppinen Teemu, Muurame

Raskaskalustomekaanikon ammattitutkinto

Heimonen Eeli, Äänekoski

Sihteerin ammattitutkinto

Kallio Niina, Muurame
Kyyrä Taru, Jyväskylä

Suntion ammattitutkinto

Tikka Noora, Jämsä

Suurtalouskokin ammattitutkinto

Ahola Eveliina, Jämsä

Taloushallinnon ammattitutkinto

Haukilahti Tuula, Jämsä
Heikkinen Päivi, Muurame
Laitinen Elisa, Hankasalmi
Onnela Kirsi, Jyväskylä
Partanen Kati, Jämsä
Reittu Essi, Jyväskylä
Saar-Laine Hille, Jyväskylä
Seppänen Mervi, Jyväskylä

Vartijan ammattitutkinto

Kairajärvi Jarno, Jyväskylä

Vesihuoltoalan ammattitutkinto

Kilpiö Mikko, Jyväskylä
Nieminen Kari, Jyväskylä
Selin Arto-Matti, Jyväskylä

Yrittäjän ammattitutkinto

Oksanen Anna, Laukaa

Autoalan työnjohdon erikoisammattitutkinto

Sorvari Jouni, Jyväskylä

Hierojan erikoisammattitutkinto

Peltola Petri, Jämsä

Johtamisen erikoisammattitutkinto

Aho Tiina, Jyväskylä
Ettanen Merja, Jyväskylä
Hakala Anne-Mari, Jyväskylä
Hakonen Markku, Jyväskylä
Hannula Pirjo, Jyväskylä
Homanen Anita, Jyväskylä
Hongisto Virve, Jyväskylä
Hukka Markku, Laukaa
Hyödynmaa Elina, Jyväskylä
Itäpuisto Timo-Pekka, Jyväskylä
Kilpeläinen Annamari, Jyväskylä
Kirjavainen Hannele, Jämsä
Korpi Katri, Jyväskylä
Kruuti Leena, Jyväskylä
Kurki Jarkko, Jyväskylä
Laari Pirjo, Konnevesi
Levola Tuula, Jyväskylä
Liimatainen Eeva-Liisa, Petäjävesi
Lintu Päivi, Jyväskylä
Mehtola Päivi-Sisko, Jyväskylä
Meissner Kai, Jyväskylä
Paananen Sari, Jyväskylä
Paavola Soile, Jyväskylä
Pelo-Arkko Kirsi, Muurame
Pollari Elisa, Jyväskylä
Putila Jonna, Jyväskylä
Pönkänen Maarit, Jyväskylä
Rahikainen Riikka, Jyväskylä
Raudaskoski Maija, Laukaa
Rinne Johanna, Jyväskylä
Ropponen Sari, Jyväskylä
Rossi Leena-Maija, Jyväskylä
Tikkala Tuukka, Keuruu
Tuunanen Anu, Jyväskylä
Valkonen Pirjo, Jyväskylä
Venäläinen Mari, Jyväskylä
Äijänen Piija, Jyväskylä

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto

Vihavainen Minna, Jyväskylä

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen erikoisammattitutkinto

Ahopelto Merja, Jyväskylä
Kotivaara Marja-Leena, Jyväskylä
Lehtonen Aino, Jyväskylä

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto

Jormakka Vuokko, Jyväskylä
Pynnönen Miia, Toivakka
Rauma Hanna, Jyväskylä
Siekkinen Miranda, Laukaa
Tuunainen Emmi, Jyväskylä

Siivousteknikon erikoisammattitutkinto

Kivimäki Tuula, Mäntää-Vilppula

Taloushallinnon erikoisammattitutkinto

Oranen Sanna, Toivakka

Tekniikan erikoisammattitutkinto

Aro Aatu, Jyväskylä
Herttala Anssi, Jyväskylä
Huviranta Jouni, Laukaa
Konttinen Jaana, Jyväskylä
Litendahl Joni, Jyväskylä
Poikola Rami, Laukaa
Rahja Joni, Jyväskylä
Sneck-Siekkinen Taina, Jyväskylä

Tuotekehittäjän erikoisammattitutkinto

Anttonen Tarja, Jyväskylä
Blomqvist Tarja, Jyväskylä
Järvelä Katja, Jyväskylä
Landén Anne-Mari, Jyväskylä
Liukkonen Pia, Jyväskylä
Merisalo Johanna, Jyväskylä
Putkonen Johanna, Jyväskylä
Ukkonen Milla, Jyväskylä

Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto

Huhtala Maria, Jyväskylä
Hurmerinta Juha, Laukaa
Kinnunen Aku, Jämsä
Seelbach Marjaana, Jämsä

Ulkomaankaupan erikoisammattitutkinto

Bagge Jani, Jyväskylä
Halttunen Kari, Jyväskylä
Henriksson Matti, Säkylä
Hetekorpi Mika, Keuruu
Kankkunen Sari, Laukaa
Laiho Petri, Jämsä
Loppi Kimmo, Jyväskylä
Raatikainen Tiina, Jyväskylä
Vuori Katja, Laukaa

Vanhustyön erikoisammattitutkinto

Puttonen Heidi, Laukaa

Ympäristöalan erikoisammattitutkinto

Kankainen Kati, Jyväskylä
Sarkkinen Anna, Jyväskylä

Yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto

Alatalo Sami, Jyväskylä
Haapsaari Juha, Jyväskylä
Hiekkataipale Jari, Jyväskylä
Huhtiniemi Mikko, Jyväskylä
Huttunen Jouko, Perho
Jokela Iina, Mänttä-Vilppula
Jokinen-Jokela Terhi, Jämsä
Järvinen Päivi, Keuruu
Koponen Timo, Jyväskylä
Korhonen Kai, Jyväskylä
Lampinen Tanja, Jämsä
Lehtinen Jarkko, Jyväskylä
Luoma Noora, Jyväskylä
Manninen Mira, Jyväskylä
Martikainen Esko, Jyväskylä
Maunuaho Pasi, Jyväskylä
Metsänen Markus, Jyväskylä
Mäkinen Susanna, Jämsä
Olkkonen Samu, Jyväskylä
Puhilas Sami, Muurame
Savonen Joona, Jyväskylä
Suomäki Mikko, Jyväskylä
Venermo Miia, Jyväskylä