Valitse ao-oppilaitos
ylakuva_oppisopimus_juhla.jpg
Osaajaksi Parhaitten Joukkoon 2016 -juhlan tunnelmia

Jyväskylän oppisopimuskeskuksen Osaajaksi Parhaitten Joukkoon –juhla järjestettiin torstaina 19.5. Jyväskylän Paviljongissa. Juhlassa palkittiin ansioituneita opiskelijoita ja työpaikkakouluttajia sekä arvokasta oppisopimustyötä tekevä yritys.

Juhlapuheen piti Suomen Yrittäjien johtaja Veli-Matti Lamppu. Kunniakirjoin muistettiin 12 työnantajaa, jotka ovat jo kymmenen vuoden ajan käyttäneet oppisopimuskoulutusta henkilöstön osaamisen kehittämiseen.

Arvokasta oppisopimustyötä tekevä yritys –palkinto myönnettiin tänä vuonna Jyväskylän Voimistelijat -79 ry:lle Toiminnanjohtaja Kari Kasurinen vastaanotti tunnustuksen seuran puolesta ja lavalla nähtiin mallisuorituksia niin toiminnanjohtajalta kuin viimeisimpänä valmistuneelta seuran oppisopimusopiskelijaltakin.

palkitut_opj2016_pieni.jpgPalkitut Osaajaksi Parhaitten Joukkoon -juhlassa 2016

Juhlaillan musiikista vastasivat lahjakkaat Jyväskylän ammattiopiston NY-yrittäjät Suvi Liimola & Lassi Friman. Juhlijoita hauskuutti illan päätteeksi stand up -koomikko Jussi Simola.

Kiitokset kaikille Osaajaksi Parhaitten Joukkoon –juhlaan osallistuneille.
Onnittelemme kaikkia 1.4.2015 – 31.3.2016 oppisopimuskoulutuksen läpäisseitä
ja kiitämme arvokasta työtä tekeviä työpaikkakouluttajia.

 

Kuvia juhlasta

vm_lamppu_opj2016_pieni.jpgJuhlapuhuja Veli-Matti Lamppu

Esiintyjat_opj2016_pieni.jpg
Muusikot Suvi Liimola ja Lassi Friman

simola_opj2016_pieni.jpgStand Up-koomikko Jussi Simola

opsovaki_opj2016_pienempi.jpg
Oppisopimuskeskuksen väki toivottaa hyvää kesää.

Juhlassa otetuista kuvista lähetetään linkki osallistujille. Mikäli et ole saanut meiltä sähköpostia, niin ota yhteyttä puh. 040 341 5183. 

 

Jyväskylän oppisopimuskeskus / Ajankohtaista / Osaajaksi parhaitten joukkoon Tulosta sivu