Valitse ao-oppilaitos

Jämsän ammattiopiston kevään 2016 valmistuneet opiskelijat

ruusu_pikkukuva.jpg 

Lämpimät onnittelut ammattiin valmistuville opiskelijoillemme!

Petteri Järvinen, rehtori

 

28.6.2016: Lisätty 4.-23.6. aikana valmistuneiden nimet

Ajoneuvoasentaja

Grönlund Jouni, Jyväskylä
Heinänen Jukka, Saarijärvi
Janhonen Markku, Jämsä
Jokinen Joonas, Jämsä
Kallio Aapo, Keuruu
Kirjavainen Miko, Jyväskylä
Koppeli Ville, Jyväskylä
Laitinen Jaakko, Jyväskylä
Lehtinen Niko, Jämsä
Leppänen Janina, Jämsä
Löfqvist Benjami, Jämsä
Mabrouki Taoufik, Lahti
Mokhtar Anwari, Jyväskylä
Nieminen Jussi, Äänekoski
Pylkkönen Teemu, Saarijärvi
Saarenpää Petri, Jämsä
Taipaleenmäki Joni, Keuruu
Vähäpesola Sami, Jyväskylä

Silventoinen Otto, Jämsä

Autonkuljettaja

Hedman Henri, Muurame
Liukkonen Niclas, Laukaa

Floristin ammattitutkinto

Raitio Miia, Jyväskylä

Hevostenvalmentajan ammattitutkinto

Ollikainen Maarit, Kajaani

ICT-asentaja

Ahmad Dlvan, Jyväskylä
Gullstén Joni, Jämsä
Isomäki Jere, Jämsä
Jokinen Juuso, Jämsä
Laakkonen Mika, Jämsä
Laurikkala Juuso, Lempäälä
Lehtosaari Joe, Jämsä
Meitsalo Samuli, Padasjoki
Pohja Joni, Kangasala
Rosala Tony, Jämsä
Salmi Miska, Jämsä
Turkki Jarno, Jämsä
Venäläinen Nikke, Jämsä
Vuorenpää Tuukka, Jämsä
Vuorinen Miska, Jämsä

Kangasmaa Tero, Jämsä

Jalkojenhoidon ammattitutkinto

Mäkinen Enni, Jyväskylä
Olkinuora Mari, Ruovesi
Rantanen Miia, Keuruu

Annala Anne, Jyväskylä
Sinivirta Kirsi, Jyväskylä
Syvänen Sari-Leena, Jämsä

Kokki

Grönvall Titi, Jyväskylä
Iivari Tomi-Sakari, Orivesi
Laakso Joonas, Jämsä
Lehti Mari, Jämsä
Levaniemi Valtteri, Jämsä
Minkkinen Iida, Jämsä
Myllymäki Tuula, Jämsä
Niittymäki Salla, Jyväskylä
Saarikoski Timi, Jämsä
Sipiläinen Jenna, Jämsä
Suominen Lotta, Jämsä

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto

Kemiläinen Milla, Jämsä
Parviainen Hanna, Jyväskylä
Ranni Sini, Jyväskylä

Häkkinen Mia, Mänttä-Vilppula
Kangasoja Merja, Jämsä
Lepistö Suvi, Jämsä
Pulli Pasi, Jyväskylä
Valeeva Olga, Hankasalmi

Käsityöntekijän ammattitutkinto

Fromholdt Petri, Helsinki
Haavisto Esa, Köyliö
Kurru Juha, Rusko
Larkkonen Pertti, Jyväskylä
Lehtonen Janne, Pori
Murtomäki Raimo, Sastamala
Myyry Pekka, Jyväskylä
Nikunen Ari, Muurame
Rostedt Tommi, Espoo

Laborantti

Hassinen Tarja, Heinola
Lemivaara Miika, Vesilahti

Halonen Paula, Jyväskylä
Hunnakko Sari, Mänttä-Vilppula
Lähteinen Marja-Liisa, Jyväskylä
Suhonen Marjo, Tampere

Lähihoitaja

Angelvuo Eetu, Joroinen
Ekman Katri, Jämsä
Gran Tiia Mirka Maria, Padasjoki
Haaparanta Jukka, Jämsä
Heiskanen Raili, Petäjävesi
Hietala Heidi, Kannonkoski
Häyhänen Julia, Jämsä
Jalonen Inka, Jämsä
Jääskeläinen Kirsti, Orimattila
Kallio Marja, Jämsä
Karppanen Susanna, Jämsä
Koivumäki Jere, Jämsä
Kuopio Tuija, Mänttä-Vilppula
Kyllästinen Salla, Jämsä
Laaksonen Juho, Jämsä
Lahti Nina, Jämsä
Laitinen Valtteri, Tampere
Lepistö Emilia, Jämsä
Lepistö Tea, Jämsä
Luukkainen Vili, Varkaus
Majaniemi Miia, Keuruu
Manninen Annu-Mari, Muurame
Mikkola Janika, Jämsä
Mäkelä Veera, Jämsä
Nenonen Riikka, Jämsä
Peltonen Senni, Jämsä
Puumalainen Jenni, Jämsä
Raitanen Manja, Soini
Reunanen Oona, Jämsä
Rosendahl Aleksandra, Kangasala
Ruhno Leena, Jämsä
Saarinen Hanna, Jämsä
Salumets Reelika, Jämsä
Savonmäki Leena-Elina, Jämsä
Solomon Tsega, Jämsä
Särkivuori Juulia, Jämsä
Tolvanen Jori, Jyväskylä
Tuokala Aino, Laukaa
Turunen Joni, Jyväskylä
Udd Satu, Kuhmoinen
Vanhatalo Maritiina, Jämsä
Varjoranta Satu, Jämsä
Virtanen Annika, Jämsä
Välipirtti Minna, Jämsä

Albers Timo, Tampere
Kuisma Pasi, Jyväskylä
Laine Noora, Jämsä
Ronkainen Heikki, Keuruu
Stenvall Sara, Jyväskylä
Sulkunen Annika, Muurame
Tsupukka Marja, Jämsä
Turunen Tomi, Viitasaari

Matkailupalvelujen tuottaja

Hallamäki Tanja, Jyväskylä
Hirvonen Elina, Jämsä
Jankkari Hanna, Jämsä
Johansson Nea, Jämsä
Jokinen Pirita, Jämsä
Kaislakannas Jaakko, Jyväskylä
Karvinen Pinja, Jämsä
Kinnunen Viljo, Jämsä
Koroleva Natalia, Jämsä
Korpinen Jonna, Orivesi
Lahtinen Riina, Jämsä
Lehtonen Irina, Jyväskylä
Moisio Mandi, Uurainen
Nylund Aino, Jämsä
Oksanen Meri, Jämsä
Palonen Tiia, Uurainen
Rasinen Nisa, Orivesi
Rykovskaya-Laaksonen Elena, Jämsä
Salonen Maija, Uurainen
Toivonen Viivi, Jämsä
Uosukainen Juulia, Jämsä
Upmalis Vilnis, Jämsä

Matkailuvirkailija

Kauppinen Etta, Tampere

Merkonomi

Ahonen Heidi, Jämsä
Harju Joni, Jämsä
Harvia Aaro, Muurame
Haukilahti Sini, Jämsä
Hietala Anu, Muurame
Hietanen Mikko, Jämsä
Häkkinen Maija, Jämsä
Hänninen Tuukka, Muurame
Kaislo Leevi, Jämsä
Karnasaari Einari, Muurame
Kinnunen Santeri, Jämsä
Kopsa Anniina, Jämsä
Lampinen Jenni, Jämsä
Markki Anton, Jämsä
Mayer Hans, Jyväskylä
Mäntynen Mira, Jämsä
Nieminen Katriina, Jyväskylä
Piiroinen Riikka, Jämsä
Razumova Inna, Jyväskylä
Riihinen Aleksi, Jämsä
Rissanen Hanna, Jämsä
Rytkönen Iiris, Jämsä
Salminen Elmeri, Jämsä
Selin Janika, Jämsä
Sumioinen Annika, Jämsä
Tukia Heidi, Jämsä
Tulonen Senni, Jämsä
Tuomainen Laura, Jämsä
Vainio Jenni, Jämsä
Vilkman Silja, Jämsä

Nurminen Timo, Jämsä

Metsuri-metsäpalvelujen tuottaja

Linja Hannu, Jämsä
Nieminen Juhani, Jämsä
Rantanen Taneli, Jämsä
Riuttaskorpi Jani, Jämsä
Vikman Anssi, Jämsä

Metsäkoneasentajan ammattitutkinto

Tuhkalainen Saku, Mikkeli
Turunen Aki-Oskari, Jyväskylä
Wollenberg Udo, Jyväskylä

Kaikuranta Otto, Konnevesi
Muhonen Miika, Savonlinna
Reinikainen Otto, Hirvensalmi
Reponen Lauri, Savonlinna
Sekki Marjukka, Jyväskylä

Metsäkoneenkuljettaja

Airaksinen Aleksi, Kuopio
Björn Topias, Asikkala
Blomqvist Patrik, Myrskylä
Haavisto Miro, Ylöjärvi
Heikkinen Jesse, Kuopio
Hietala Petteri, Muurame
Holländer Juho, Kuopio
Honkamäki Jorma, Keuruu
Hukka Juho, Jyväskylä
Hynynen Jani, Siilinjärvi
Hyytiäinen Joonas, Jämsä
Juntunen Emilia, Kuopio
Kalliojärvi Antti, Ylöjärvi
Koistinen Kusti, Kuopio
Korkalainen Antti, Rautavaara
Kukkamo Erkki, Keuruu
Kurttila Eetu, Sastamala
Kyllönen Teemu, Siikalatva
Käppi Joni, Kuopio
Käyhty Toni, Lemi
Lahti Atte, Siilinjärvi
Laitinen Arttu, Pihtipudas
Lappalainen Jani, Pielavesi
Lehmonen Sami, Äänekoski
Liimatainen Timo, Konnevesi
Liukkonen Lauri, Joutsa
Lukkarinen Leevi, Kuopio
Makkonen Markus, Iisalmi
Malmiharju Leo, Orimattila
Mäkinen Joni, Padasjoki
Mäkinen Juho, Hartola
Mölkänen Tomi, Suonenjoki
Niemelä Akseli, Keuruu
Niemi Matias, Keuruu
Nieminen Lasse, Hartola
Nieminen Väinö, Ylöjärvi
Parviainen Anssi, Kaavi
Pekonen Tatu, Hämeenlinna
Peltola Miikka, Laukaa
Pelttari Markus, Jämsä
Poikela Oula, Siilinjärvi
Pulkkinen Topi, Pielavesi
Raidén Markus, Jyväskylä
Ruskeakorpi Mikko, Vesanto
Ruuska Tommi, Hattula
Saarinen Mikko, Pukkila
Salminen Juuso, Hartola
Salminen Sami, Muurame
Siekkinen Juho-Pekka, Keitele
Sirkiä Janne, Lahti
Tavaststjerna Joonas, Pihtipudas
Tiihonen Sami, Joutsa
Tiillikainen Otto, Kaavi
Tikka Tuukka, Keuruu
Vanhalakka Elias, Kouvola
Vidgren Jesse, Kuopio
Virtanen Lauri, Pöytyä

Koivumäki Joona, Siikalatva
Lehtinen Luukas, Asikkala
Liljavaara Juuso, Pälkäne
Lotila Antti, Asikkala

Metsäkoneenkuljettajan ammattitutkinto

Eskola Pekka, Orivesi
Höysniemi Janne, Kangasala
Johansson Eetu, Kangasala
Järvinen Risto, Jyväskylä
Karppelin Jari, Orivesi
Karppelin Markku, Orivesi
Kyllönen Hannu, Siikalatva
Marin Sami, Jyväskylä
Palmamäki Jukka, Saarijärvi
Saarinen Henri, Jyväskylä
Salo Kimmo, Kangasala
Siipola Mikko, Jyväskylä
Skantz Jussi, Pihtipudas
Venäläinen Jari, Hämeenlinna

Myynnin ammattitutkinto

Halmetoja Kimmo, Muurame

Nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja

Arvola Antti, Jämsä
Back Henna, Kuopio
Foudila Artturi, Karstula
Haapaniemi Hanna, Ruovesi
Halme Mira, Jämsä
Harjula Jere, Tampere
Heikkilä Elina, Mänttä-Vilppula
Heikkilä Toni, Muurame
Hokka Satu, Jyväskylä
Jalonen Anni-Maria, Jyväskylä
Kalenius Elina, Pirkkala
Karhunen Minna, Jämsä
Karvonen Santtu, Lempäälä
Kauppinen Suvi, Mänttä-Vilppula
Laahanen Janne Elmeri, Jyväskylä
Lähteenmäki Tarja, Jyväskylä
Majaniemi Arttu Viljami, Pirkkala
Murtomäki Aatu, Tampere
Nieminen Eveliina, Orivesi
Nurminen Henna, Jämsä
Närhi Evelina, Muurame
Paltamaa Santeri, Petäjävesi
Pulkstén Milla, Jämsä
Päivinen Pekka, Jämsä
Rantala Kirsi, Jämsä
Ruoho Janita, Heinola
Salomaa Elisabeth, Hankasalmi
Turkki Iina, Jämsä

Kallio Viola, Tampere
Koponen Kauko, Petäjävesi
Korhonen Jarkko, Jyväskylä
Pasanen Ari, Toivakka

Pienkonekorjaaja

Kajuutti Joonas, Keuruu
Korkala Tomi, Jämsä
Pasanen Joonas, Keuruu
Saarinen Lassi, Keuruu

Puutarhuri

Oksala Juho, Jämsä
Patinen Liisa, Jämsä
Pohjonen Jamina, Keuruu
Raimi Tiina, Jämsä
Ranni Säde, Jämsä
Tuominen Heidi, Jämsä

Harju Daniela, Jämsä
Tähtinen Tinja, Jämsä
Vanhala Janita Eveliina, Kotka

Sähköasentaja

Hämäläinen Samuli, Jämsä
Järvinen Juuso, Jämsä
Kallio Aleksi, Jämsä
Kankainen Alpo, Jämsä
Koljander Altti Christian, Jämsä
Koskinen Oskari, Keuruu
Kosunen Mikko, Jämsä
Laaksonen Jari, Jämsä
Laviranta Janne, Jämsä
Lehtonen Timo, Jämsä,
Lindeman Jyri, Jämsä
Nieminen Leevi, Maalahti
Piispanen Joel, Petäjävesi
Puustinen Jani, Jyväskylä
Salminen Niklas, Jämsä
Salo Valtteri, Jämsä
Seger Oona, Keuruu
Tamminen Joni, Jämsä
Toivonen Aleksi, Jämsä
Uuttu Jani, Jyväskylä

Soisalo Niko, Jämsä

Talonrakentaja

Boman Benjamin, Jämsä
Dammert Jere, Joutsa
Haapala Eino-Jussi, Jämsä
Harju Anton, Jyväskylä
Heinäjärvi Mikko, Jämsä
Järvinen Kalle, Jämsä
Järvinen Lauri, Jämsä
Kivi Miika, Jämsä
Kolehmainen Elias, Jyväskylä
Kujanpää Juho, Keuruu
Lahtinen Oskari, Jämsä
Lehtinen Lassi, Jämsä
Mäki Karri, Jämsä
Mäyrämäki Waltteri, Jämsä
Narikka Sami, Jämsä
Ottelin Jesse, Jämsä
Poikonen Tapio, Jämsä
Pylsy Jere, Jämsä
Siljander Eemil, Jämsä
Sillman Severi, Jämsä
Vehkalampi Tommi, Jämsä
Vihavainen Samuli, Jämsä
Vihinen Topias, Jämsä

Ahonen Jyri, Muurame
Mäkinen Niklas, Jyväskylä

Toimitilahuoltaja

Thongkoed Arisara, Jämsä

Vanhustyön erikoisammattitutkinto

Leppänen Tiina, Petäjävesi
Rantanen Marjo, Muurame
Vierikko Henna, Jämsä

Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Järveläinen Santeri, Nokia
Koskinen Akseli, Keuruu
Koskinen Artturi, Jämsä
Kytöoja Nuutti, Jämsä
Lampinen Mikko, Jämsä
Nurminen Veeti, Jämsä
Pihkala Niklas, Jämsä
Soinila Timo, Jyväskylä
Tammi Pavel, Jyväskylä
Valkeinen Iiro, Jämsä
Vallintaus Vili, Jämsä

Maukonen Kalle, Jyväskylä
Oksjärvi Olli, Jämsä
Ollilainen Henri, Jyväskylä
Rantanen Joni, Multia
Salminen Sauli, Jyväskylä
Viitasalo Toni, Kankaanpää